syniyahg
syniyahg syniyahg
  • 14-05-2021
  • Mathematics
contestada

Ana bought 324 gallons of milk last month at $3.30 per gallon and ​ 314 gallons of milk at $3.20 per gallon this month.

What was her total cost?

Respuesta :

camryn100104 camryn100104
  • 14-05-2021

Answer:

$2,074

Step-by-step explanation:

324 x 3.30 + 314 x 3.20= $2,074

Answer Link

Otras preguntas

Translate the picture up 3 units and to the right 5
Help me with this one please
A sumo wrestling ring is circular and has a circumference of 4.6\pi \text{ meters}4.6? meters. What is the area AA of the sumo wrestling ring in square meters?
What is the value of X? Enter answer as a decimal...
Red Blood cells with Rh+ and A antigens in a persons blood would identify them as being which blood type? - A- - A+ - B- - B+
Why does it take water in a swimming pool some time to heat up during a hot day?
What is the first step after being injured according to the price formula
Drag each object to show whether distance is proportional to time in the situation represented. A horse running around a race track Distance Is Proporti
Which of the following describes a continental climate? A. ample rainfall and temperature swings between season B. less rainfall and temperature swings between
The general form of the equation of a circle