syniyahg
syniyahg syniyahg
  • 14-05-2021
  • Mathematics
contestada

Karl bought ​ 3 1/2 ​ gallons of milk that cost $2.70 per gallon.What was the total cost of the milk?

Respuesta :

gibsong23123
gibsong23123 gibsong23123
  • 16-05-2021

Answer:

The answer is 9.45

Step-by-step explanation:

2.7*3.5=9.45

Answer Link

Otras preguntas

Helpp mee pleaseeeeeeeeee and no messing around i need the answer
Carter pushes a bag full of basketball jerseys across the gym floor. Then he pushes with a constant force of 21 newtons. If he pushes the bag 9 meters in 3 seco
24/30 in the simplest form
Suppose that y varies directly with x and y = 12 when x = -2. What is x when y = -6?
7=x+12 a-19 b-5 c4 d5
Which labeled line indicates the Great Wall of China? А B С
Select all the measurements that are equivalent to 2.4 meters. 0.0024 km 0.024 mm 0.24 cm 240 cm 2,400 mm
what is the theme of the incident in the life of Albert Einstein​
Evaluate the expression |12| ÷ 2 x |-5|
What's The difference between an Antagonist and a Protagonist. What good and bad traits do each have?