abbielife78
abbielife78
14-05-2021
Mathematics
contestada
8 1/2 pounds cost $34 ____ per pound
Respuesta :
arbarrett47
arbarrett47
14-05-2021
Answer:
$4 per pound
Step-by-step explanation:
34/8.5(or 8 1/2) is equal to 4.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 65+ )
Otras preguntas
On the map, which feature is identified with the letter S? A.Silk Road B.Great Wall of China C.Genghis Khan's invasion route D.Grand Canal
Choose all of the terms that can be used for x in a function.
Let’s suppose you (USA dealer) imported a product from German on Dec 1, 2018 at € 300, payable in 60 days. You sold the product in the US market at $400 in cash
What is the percent yield of C when 35 g CS₂ are reacted and produce 36.4 g C. * LABEL THE LIMITING REACTANT IN YOUR WORK.* Use the following balanced chemical
_____ becomes part of the soil as it rots or decomposes.
PLS HELP ME IF RIGHT ILL MARK BRAINLIEST
The first step in calculating your net worth is ___ A listing your assests B listing your liabilities C totalling your assests D subtracting your assests from y
Pls help me I give brainliest y’all thank you
I will give brainliest ideas, actions, background, and beliefs are all types of: experiences. influences. perspectives. scenes.
Fill in each blank with the correct answer/output. int[] vals = {7,5,3,9,0,37,93,16,68,6,99}; System.out.println(vals[vals[1]+vals[4]]);