Vale234 Vale234
  • 13-05-2021
  • Mathematics
contestada

Can someone pls help me we are doing "Comparing Unit Rates"

Can someone pls help me we are doing Comparing Unit Rates class=
Can someone pls help me we are doing Comparing Unit Rates class=

Respuesta :

narjohnson479
narjohnson479 narjohnson479
  • 13-05-2021

Answer:

1) the better deal is option 2 the weekend one because you're getting 4 tacos for only 2 more cents.

2) $0.83

3) $0.85

4) 85 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link
3uq8i4sh7y 3uq8i4sh7y
  • 13-05-2021
$85 cents is the difference
Answer Link

Otras preguntas

Stacy saved 30% on a single item. If she saved $60.00, what was the cost of the item before the discount?
Which is an advantage that single-celled organisms have over multicellular organisms?
Human impact on one system leads to changes in more of Earth’s systems. True or false?
Which energy types are renewable?
Can a change in matter take place in which energy is neither released nor absorbed?
What is the prefix for discrete English
Approximately when did World War I occur? A. 1910s B. 1930s C. 1940s D. 1960s
How to start a sentence off when describing someone?
500 reduced by 4 times my age is 232 .
lauran's shoe organizer can hold 5 pairs of shoes of each row . how many rows will lauren need need if she has 24 pairs of shoes ?