PiggYLover104
PiggYLover104 PiggYLover104
  • 13-05-2021
  • Mathematics
contestada

helpppppppppppppppppppppppppppppppppp no one is helping me :(

helpppppppppppppppppppppppppppppppppp no one is helping me class=

Respuesta :

kingakarp21 kingakarp21
  • 13-05-2021

Answer:

75 dollars.

Step-by-step explanation:

If 4 gallons of gas costs 15 dollars, then 20 gallons would cost 75 dollars.

Hope this helped!! :D

Answer Link
carlplayz1
carlplayz1 carlplayz1
  • 13-05-2021

Answer:

15/4 = 3.75

3.75 x 20 = 75

$75

Answer Link

Otras preguntas

[tex]14 \times \frac{3}{8} + 7 \times \frac{5}{6} + 2 \times \frac{5}{12} [/tex]
an expression is shown as 3•3•3•3•3 answer for this andPart A: an equivalent form of the expression is given as, where a is constant. What is the value of a3^aP
Andrew's family is going on vacation across the United States. They traveled 515 miles every day for 17 days. How many miles did they travel in all?*Please Show
Find the value of n such that x2– 3x + n is a perfect square trinomial.
Suppose a varies directly as b, and a=21 when b=6. find a when b=28
NEED ANSWER ASAP when might be necessary to take away individual rights and put the interest of society and safety first? (its for criminal justice)
What is your perspective about"Every man is composed of body and soul which means every man is dualistic?"
I need help on questions 48 49 and 50 and u need to find the surface area of the 3 polyhedras please and thank you!
What is wavelength and how it is occur .
​mercedes takes her one-year-old son, justice, to visit a daycare center where she plans to enroll him. justice eagerly explores the playroom as long as mercede