Domthebombcom Domthebombcom
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

You can buy 3 sandwiches for $4.95 or you can buy 4 sandwiches for $6.72 which is the better buy

Respuesta :

Logan1313
Logan1313 Logan1313
  • 02-12-2016
If I were you 3 sandwiches you will be full and have that extra 2$ for a drink or a snack.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
3 sandwiches lol save your money
Answer Link

Otras preguntas

Over evolutionary time, many cave-dwelling organisms have lost their eyes. Tapeworms have lost their digestive systems. Whales have lost their hind limbs. How c
what is 10 person of 15 percent of $500​
3x - 6y = 27 3x + 4y = 17
1) Write the recursive rule for the sequence. 40 , 30 , 20 , 10 , 0 , -10, ,-20 2) Write the explicit rule for the sequence. -1, 14, 29, 44, 59 3)If th
identify the types of tectonic plate boundaries.
Kaci and her classmates are discussing the importance of nutrition in students’ health. Kaci has come prepared with some nutrition facts she found online. She h
Pls help so confused
Which of the following statements about careers is true? A) switching occupations usually means that workers start their education and training all over again.
What is the difference between proto-oncogenes and tumor suppressor genes? What is the difference between proto-oncogenes and tumor suppressor genes? Proto-on
what are the solution of the equation 6x^2-x-1=0