shagajenna shagajenna
  • 01-12-2016
  • Mathematics
contestada

A pack with 6 cans of juice costs 3.48. What it the unit price?
A.0.49 per can B.0.50 per can C.0.58 per can D.0.60 per can**my answer??**

Respuesta :

lozzymp
lozzymp lozzymp
  • 01-12-2016
3.48/6 = 0.58 per can
Answer Link

Otras preguntas

-8 + 15 - 3 divided by 4
2x+y=5x - y = 4Please answer this wuestion​
answer and how you got it please ! 10 points
which part of your body to transfer information?​
The Toga Trench is at an elevation of 35,702 feet below sea level .The south sandwich Trench is at an elevation of 23,737 ft . below sea level the elevation Tog
Which of the following was not a major cause of the First World War? A)militarism B)Imperialism C)expansionism D)nationalism
if m=3 3/4, what is the value of 3m
S1 (Part x + Which equation represents g(x)? O g(x) = 3/x-4 O g(x) = 3x + 4 O g(x) = 5x + 1.5 g(x) = 3x - 1.5
Read the passage once silently. Then, reread it aloudwhile trying to read faster and more smoothly.Write three to five sentences explaining any strategiesyou us
I NEED THIS ASAP HELP numbers are wrong because I already did number 1 2. Describe a time in the debate when you learned something new and integrated that new i