shemikahe shemikahe
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

b bananas cost $1.45csnd a apples cost $2.35 how much does one banana cost​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-05-2021

Answer:

$1.45?

Step-by-step explanation:

You never said a bag of bananas cost $1.45 you said "b bananas cost $1.45". So I'm assuming the b part was a typo and the s on bananas .

Answer Link

Otras preguntas

Please help. Choose the answer to the inference question
Question 14 (1 point) The_method manipulates an independent variable to reveal causal effects on a dependent variable. O a) descriptive Ob) observational O c) c
1. Which of the following is the ideal way to apply pressure onto pedals? A. With your entire body weight behind it B. Gently at first and then with full force
If 2^x+4 = 2^3x-1, what is the value of x?
How many atoms are in 191 g of calcium
Please help soon! Thank you in advance! Passage 1 Why would you limit something that helps students succeed? Social media sites help students do better at schoo
Does The nucleus of an atom contain all of the protons in the atom
4.Two different cars are traveling at 60 mph. At a certain point, both cars slam on the brakes. The distance it takes for each car to stop is then measured. Wh
HELP ASAPPP please !!!
What is the difference between the lithosphere and the asthenosphere? In which layer is each located?