jades0709 jades0709
  • 01-05-2021
  • Mathematics
contestada

What is the total cost of 13 doughnuts that cost $1.14 each?​

Respuesta :

bwalyaandrew819
bwalyaandrew819 bwalyaandrew819
  • 01-05-2021

Answer:

1.14x13= $14.82 because each one is 1.14 so will multiply by 13

Answer Link

Otras preguntas

What type of memories do we consciously try to remember and recall?
for a stationary observer, when the source of a sound is moving, its pitch appears to change.
The MAIN purpose of the Freedmen's Bureau was to A) help slaves adjust to their newfound freedom. B) battle terrorist groups like the Ku Klux Klan. Eliminate
Gasoline costs $2.379 per gallon. Round this price to the nearest cent.
how is the government supposed to carry out its business ?
Mr. Nichols put $1,200 in a savings account at a local bank. The simple annual interest rate was 5%. How much interest did his account earn in 3 years?
What is thought to be the correct sequence of these events, from earliest to most recent, in the evolution of life on earth? 1. origin of aerobic respiration 2.
Help! Consider this scenario: The tropical island of Hawaii is virtually snake-free. Smugglers, seeking to make money, brought several crates of snakes to the i
The industrial revolution changed the way Poole worked by
Where does Tom get his idea for adventure that he creates for huck and the other boys