savachbeltranperez
savachbeltranperez savachbeltranperez
  • 15-04-2021
  • Mathematics
contestada

You have $5.60 to buy avocados for a guacamole recipe. Avocados cost $1.40 each.

Respuesta :

e1ida
e1ida e1ida
  • 15-04-2021

Answer:

You could buy 4 avacodos with how much money you have :)

Answer Link
pennylanebeyer pennylanebeyer
  • 15-04-2021

You can buy 4 avocados

Answer Link

Otras preguntas

MULTIPLE CHOICE QUESTION ¿Qué pasó al niño? (flotar) El niño flotía. El niño flotaba. El niño flotabáis.
Seven page essay about Heritage day in south africa
Which type of heat transfer occurs as thermal energy travels from the crocodile into the water?ConductionConvectionRadiationWant to make creations as awesome as
What is complete flower? Draw a complete flower and label itsimportant parts.
da una tapita a invicton lon rolos. Coda jugador juego 5 vecos y gana el que sacó más Rados Actividad 2. Comparación de los cálculos que aparecieron en el juego
Which effect did World War Il have on culture in the United States? • A. Music and films reflected wartime themes. • B. Music reflected the situations of teenag
Muckrakers were so successful because they had political backing to investigate big businesses. O True ○ False
How was African American voting restricted?
Andy’s cousin works at a marketing research firm. Andy’s company and two others submit proposals. Andy does not even look at the proposals but hires his cousin’
Part a: what is the central idea of the article? Anti-Jewish legislation