bxbysnowy bxbysnowy
  • 14-04-2021
  • Mathematics
contestada

A store sells avocado for $2.80 per pound. What is the cost of a 2 1 pounds of avocado?
4

Respuesta :

06gavin2133 06gavin2133
  • 14-04-2021
$58.80 you need to multiply 2.80 x 21 to get your answer
Answer Link

Otras preguntas

What amendment and clause is this excerpt from? All persons born or naturalized in the United States, and subject to the jurisdiction thereof, are citizens o
To the nearest millions, how big is asia in square miles
What year did the nazis invade the soviet union?
Which property justifies this statement? "If 2a + 3 = b and b = 7, then 2a + 3 = 7." A. associative B. symmetric C. distributive D. transitive
By delegating tasks to other team members during a busy shift, employees are practicing which of the following? A. time management B. energy management C. int
Pedro is at a party and has taken a substance that has made him euphoric and disinhibited; he then experiences lethargy, loss of coordination and other signs of
While Sophia was driving to work, she tried to avoid hitting an animal and instead hit a parked car. As the car stopped, her body continued to move forward at t
Best buy has the new Samsung Google Chromebook on sale for $249.00. In addition to the $75 off coupon you have, they are taking an additional 35% off of the dis
i need help with these questions help please
At several points in the play, the Oberon and Titania plot intersects with the four-lovers plot. How do Oberon's efforts to help Helena create surprise or incr