cdd93 cdd93
  • 14-04-2021
  • Mathematics
contestada

15 more please help me it’s due tonight

15 more please help me its due tonight class=

Respuesta :

AlyssaTN
AlyssaTN AlyssaTN
  • 14-04-2021

Answer:

A because each avocado would cost 3.50 based on the graph

Answer Link
unicorn006754 unicorn006754
  • 14-04-2021

Answer:

A) Avocados cost $3.50 each.

Step-by-step explanation:

Go to the point on the graph and you will see that 5 avocados costs $17.50. Divide 5 from 17.50 and you get that 1 avocado costs $3.50

Answer Link

Otras preguntas

In which sentence are the words in bold the complete verb phrase? I will put a "**" around the bold words Our mother was *going to the office*. I was *watch
what is the answer to these questions
Lori purchases a new set of watercolor paints and some canvases to create art for her next exhibit. The watercolor paint set costs $15 and the canvases are $24.
Graph 6x-2y=2 ,9x-3y=1
triangle ABC is similar to triangle PQR , As shown below : which equation is correct ? (DONT ANSWER IS UR NOT SURE )
Navin is getting ready to graduate college and is considering several careers in the Health Science career cluster. He has studied biotechnology, physiology, an
que observaciones hizo hernán Cortés en su carta?
What is I am fire is it A hyperbole B metaphor C oxymoron D personifacation
Write the recursive rule of the sequence -9, -3, 3, 9,.... ________________________________________
Most Myths have there basis in _______ A) Supernatural events B) Everyday occurrences C) None of the above (This is a mythology course)