shaywilson354 shaywilson354
  • 14-04-2021
  • Mathematics
contestada

Silvergrove middle school spent $60 to purchase 4 work books. How many these workbooks can they buy for $90? Solve using unit rates.

Respuesta :

shubh46223js shubh46223js
  • 14-04-2021

Answer:

bro i didt undersated the question

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A person uses one speaking style as it reflects his uniqueness as an individual is this statement true or false?​
Which trigonometric functions have the same maximum value?
In "Life Without Go-Go Boots," Barbara Kingsolver recounts several events in her life around the theme of fashion in a short work. This makes this piece of lite
According to economists, which of the following describes the optimal choice for a given set of options? A)The choice that minimizes costs B)The choice that m
32/w=4/12 on proportions on get more math
Alma was making soup, her recipe called for 24 potatoes, 15 carrots, and 4 stalks of celery.How many onions should she add, if it needs to be the same amount as
HURRY PLEASE!!!!! Which of the following best describes an advantage that the Mughal Empire had over the Songhay Empire? The Mughal Empire was richer in natural
11=3−4/3x solve for x
PLEASE HELP,I AM BEING TIMED!! Measure the angle of 2 Options: 100 120 30 60
In a city with one hundred taxis,1 is blue, and 99 are green. A witness observes a hit-and-run by a taxi at night and recalls that the taxi was blue, so the pol