vvnkolos2009 vvnkolos2009
  • 13-04-2021
  • Mathematics
contestada

Winy bought 9 light bulbs at a cost of 1.19 cents each. how much did winy spent in all of the light bulbs

Respuesta :

SCG1171 SCG1171
  • 14-04-2021

Answer:

$10.71

Step-by-step explanation:

$1.19 * 9 = $10.71

Answer Link

Otras preguntas

How does the limited sports equipment affect the training of the student athletes?
Calculate the decay constant, in s ^ - 1 of sodium-24, which has a half-life of 15 h.
someone answer this for me please xoxo
what is meaning of sex ?​
Question A business had always made a provision for doubtful debts at the rate of 4% of debtors. On 1 January 20X8 the provision for this, brought forward from
Formany years, reading instruction was based onaconceptof readingastheapplicationofasetof​
Each verbal expression or equation contains highlighted words that correspond to a mathematic operation. Drag a tile to match each highlighted word or phrase.
What is human trafficking? ​
How do I have sexxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
express as a triniminal (3x-7)(x-4)