rosslandzoe
rosslandzoe rosslandzoe
  • 13-04-2021
  • Mathematics
contestada

20 apples cost R12.What will 16 of the apples cost?​

Respuesta :

dineolebese92
dineolebese92 dineolebese92
  • 14-04-2021

Answer:

192

Step-by-step explanation:

you take 12 and multiple it by 16:

R12×16=R192

Answer Link

Otras preguntas

Marvin drove 310 miles in 5 hours. At this same rate, how far could he travel in 2 hours? a. 105 miles b. 124 miles c. 155 miles d. 170 miles e. 200 miles
Plot A(2,3) and B(2,5). What is the midpoint of points A and B?
A group is selling chocolate-covered pretzels for 6 dollars per container and kettle corn for 8 dollars per container. They want to sell at least $2,800 in item
( brainliest ) SERIOUS ANSWERS ONLY! 1. I earn 1.25 Points every 1-8 Minutes. Im trying to reach my goal of 5000 points. How many minutes / Hours / Days would
How the federal government supported nationalism in their intersections with the states
Joe and Ann buy some fruit from the same shop. Joe buys 4 apples and 3 bananas for £2.50 Ann buys 3 apples and 4 bananas for £2.40 Work out the cost of (i) one
Plot A(2,3) and B(2,5). What is the midpoint of points A and B?
The value of 3 in 6,300 is _____ times the value of 3 in 530.
Joe and Ann buy some fruit from the same shop. Joe buys 4 apples and 3 bananas for £2.50 Ann buys 3 apples and 4 bananas for £2.40 Work out the cost of (i) one
Yochanan walked from home to the bus stop at an average speed of 5 55 km/h km/hstart text, k, m, slash, h, end text. He immediately got on his school bus and