mcdonalds567
mcdonalds567 mcdonalds567
  • 12-04-2021
  • Mathematics
contestada

A 12-kg bag of mangoes costs $9.00

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-04-2021

Answer:

I think it would be around $1.33 for each kg

Step-by-step explanation:

You would divide 12 by 9. Once you do that, you get 1.33

Answer Link

Otras preguntas

40% of 1,380.00 Help md pls
How many grams of water are produced when 2.50 mol oxygen reacts with hydrogen? H2 + O2 + H2O O A. 22.5 g OB. 90.0 g OC. 3.6 g OD. 45.0 g
How do you find the slope of a line when you are given 2 points?
Scholars believe that there are still relics_____ under the tomb and awaiting to be axcavated A. Burying B. buried C. are burying D. are buried
Hello what is the answer
Please help I’m l got stuck on this one
North African nations assist manufacturing nations in Northern Europe to trade with India and China. Which of the following is the BEST conclusion to draw about
To become a citizen of the untied states you must A pass an English and government test B. Be at least 21 years old C. Have lived in the United States for at l
sapphire Simpson and Beaufort scales of Ingrid​
Which inequality is true when the value of s is 14?