ArfiyaShaista
ArfiyaShaista ArfiyaShaista
  • 12-04-2021
  • Mathematics
contestada

Hey! I challenge you on V Quiz to beat my rank, Install Vedantu app to beat me and win a cash prize. Download: https://vdnt.in/rvEM6​

Respuesta :

jeremiahbedford
jeremiahbedford jeremiahbedford
  • 12-04-2021

Answer:

umm ok

Step-by-step explanation:

Answer Link
lilyspeigal
lilyspeigal lilyspeigal
  • 12-04-2021

Answer:

ok :)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

2. The grocery store charges $10.35 for 5 bags of oranges. If someone bought 9 bags of oranges, how much would it cost them?
Actual distance = _ miles
When I ask a person what their life is, I answer: my life is an odd number less than 100, a multiple of 13 and divisible by 3. The life of the person is: a.​
a rope of length 2/5 m is cut into 4 equal cords. What is the length of the cord?
Hi, dude. I need help yo ok? Do my homework. Wanda, Darren, Beatrice, and Chi are tutors in the school math lab. Their schedule is as follows: Darren works ever
Parallel lines r and s are intersected by a transversal line m. Label a pair of corresponding angle measures (6x +11) and (3y+8)°. The angle labeled (3y + 8)° i
Angle addition and angle bisectors In the figure below, mLJKM = 90°, mLNKM = 23°, and KN bisects LLKM. Find mLJKL.
Using the LIFO method and the information in this image, what is the Cost of Units on Hand and Cost of Goods Sold during this period?
Find 4 consecutive odd integers , such that 5 times the second is equal to one more than eight times the smalller
2. The grocery store charges $10.35 for 5 bags of oranges. If someone bought 9 bags of oranges, how much would it cost them?