BrainlyIsGreat12345
BrainlyIsGreat12345 BrainlyIsGreat12345
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help me with this question

Plz help me with this question class=

Respuesta :

ajbtrojan
ajbtrojan ajbtrojan
  • 02-04-2021

Answer:

1 Kilogram is $1.44

Step-by-step explanation:

$2.88 divided by 2 kilograms is $1.44 for each kilogram of sand.

Answer Link

Otras preguntas

La técnica que se usa para representar objetos desde varias perspectivas con formas geométricas. A. acuarela B. esfumado C. cubismo D. claroscuro
Evaluate 32 + (4c − 6c) + (2 + 6c) for c = 5. A.22 B.64 C.−10 D.54
A bicycle travels at a velocity of 5.33 m/s for distance of 215 m. How much time did it take?
In the short run, the quantity of output that firms supply can deviate from the natural level of output if the actual price level in the economy deviates from t
Identify the purpose of a reference point
Consider the graph of the line of best fit, y = 0.5x + 1, and the given data points. A graph shows the horizontal axis numbered negative 4 to positive 4 and the
Brainiest I Am Struggling With Two Questions :? This is one of the two
The absolute temperature of a gas is increased four times while maintaining a constant volume. What happens to the pressure of the gas?
Which substance is the independent variable?
If (NN)^3 = 8518N, what digit does N represent? (A) 1 (B) 2 (C) 4 (D) 5 (E) 6