Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

if he can now save $25 a week instead of $15 how much sooner will he be able to buy his shoes?
What is the square root of 12?
A gas tank which can hold a total of 32 liters contains only 5 liters of gas when the driver stops to refuel. if it takes 3 minutes to fill up the tank, what is
1. The volume of a cylinder is 216π cubic feet, and its height is 3 feet. what is the approximate radius of the cylinder, to the nearest tenth of a foot? 2. At
By mapping population density, the concentration of rivers, and the gradient of streams using GIS, geographers were able to _____.
Todd buys a pumpkin that weighs 4 pounds 14 ounces at a farm stand. how many total ounces of pumpkin did todd buy?
Spanish question involving superlatives
Many advertisers are now introducing video ad campaigns that stretch across multiple viewing​ platforms, such as traditional television and​ digital, mobile, an
In the classification system, this is a group of organisms with one or more related species.
1.5 as a mixed number and 1.5 as a improper fraction