eeveelution28
eeveelution28 eeveelution28
  • 02-04-2021
  • Business
contestada

PLEASE ive been asking for days i need help with this i don't understand it

you can ignore #5-- i just don't understand #6

PLEASE ive been asking for days i need help with this i dont understand it you can ignore 5 i just dont understand 6 class=

Respuesta :

applegatefaeth
applegatefaeth applegatefaeth
  • 02-04-2021

Answer:

$47

Explanation:

Because she can afford the 144 bushel plan, in the long run it is cheaper per bushel so you would choose to market that one to her because it is cheaper in the long run for as well as she grows more bushels.

Answer Link

Otras preguntas

Shakespeare includes ________ to tell actors when to enter, exit, or how to say lines. a. stage directions b. soliloquies c. stagecraft d. scenery
at a grocery store, salted peanuts in the shell cost .30 cents per ounce. Is $5.00 enough money to buy 1 pound of peanut? If it is, what amount of money will be
when did hieroglyphic writing begin?
The state House of Representatives and senate are collectively called
what is the small intestine main function, list at least four
Ideas about what is good, fair, right, and just are known as __________. a. norms b. culture c. values d. laws
Saturn's rings are made mainly of a. gas. b. dust. c. ice. d. rock.
Solve the proportion 5/12 = y/15
Which of the following situations is an example of external migration? a. moving from Canada to the United States b. moving from California to Florida c. mov
Why does a government place price ceilings, such as rent control, on some essential goods? a. to prevent the development of a black market b. to encourage an