Briannavaldez671 Briannavaldez671
  • 15-03-2021
  • Mathematics
contestada

find the unit price if a dozen apples cost $4.80​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 15-03-2021

Answer:

0.40 cens

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is NOT an example of authentic assessment? a) observing and recording a child's behavior b) gathering information about the child's famil
what kind of energy does the sun give I need 2 types on energy that the sun gives
You have $50 dollars in your savings account. Each week you deposit $5 in your account. Write an expression that models the situation. Is this relationship prop
WILL GIVE BRAINLIEST, PLEASE ANSWER!!!! answer these questions about Vera Wang. Favorite Music or Book: Work Experience: Entrepreneur Idea: Success of the Busi
How do you do this?
In a south wind, the wind is coming from the
PLEASE HELP. This is on "A Quilt of a Country." Evaluate: What opposing viewpoint does Quindlen respond to in paragraph 3? What counterargument does she offer t
PreCalculus help?!?! Did I get this answer correct?
Please help. Asap thanks
Can someone help me with my Algebra 2 work? Its problems 23-28 all.