kaileighpatterson kaileighpatterson
  • 15-03-2021
  • Mathematics
contestada

6 friends decided to put their money together to buy a pet for the class. The pet and it's accessories cost $225. How much will each student have to pay?

Respuesta :

brandondwylitis65 brandondwylitis65
  • 15-03-2021

Answer:

b

Step-by-step explanation:

Answer Link
melvika melvika
  • 15-03-2021
225/6=37.5
So each student pays $37.5
Answer Link

Otras preguntas

Whose marriage united Spain?
Meteorologists look for weather trends across US states in the same geographical region. Kentucky and Illinois share a border. The average annual temperatures (
Reading 71 "the triumph of the working mother" stephanie coontz women who work outside the home have higher rates of depression that those who do not.
The current through inductance L is given by I=I0e−t/τ A.) Find an expression for the potential difference ΔVL across the inductor. B.) Evaluate ΔVL at t=0s ,
Hello friends ,Answer as soon as possible. ...____________which type of bacteria cause stomach infection?
... su señora , pero ... por lo menos la oportunidad de defenderme disculpa/dame disculpe/deme disculpa/deme disculpad/dadme
BRAINLIESTTTT ASAP! What challenges did the United States face during Reconstruction?
Find an equation for the line that passes through points (2,2) and (4,-2)
Read the complete problem before answering. Teresa bought 2 1/2 gallons of chocolate milk at the dairy farm. Chocolate milk cost $4.50 a gallon. How much d
How many grams of NAOH are contained within 0.785 moles of NAOH?