Seudónimo Seudónimo
  • 15-03-2021
  • Mathematics
contestada

illmark brainlist plss help

illmark brainlist plss help class=

Respuesta :

DWRead
DWRead DWRead
  • 15-03-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

Grace paid $4.80/(4 notebooks) = {$4.80/4)/notebook = $1.20 per notebook

Jim paid $3.90/(3 notebooks) = ($3.90/3)/notebook = $1.30 per notebook

Grace found the better buy.

Answer Link

Otras preguntas

Bennie swims 6 laps in 4 1/2 minutes what is the rate in minutes per laps
At the equilibrium price, resources are _____ and consumers have _____ goods and services. wasted, shortages of wasted, surpluses of not wasted, enough
How do I Graph f(x)=5x-45.
Using a(n) _____________ can help illustrate a point and bring an otherwise boring topic to life. a. statistic b. narrative c. testimony d. thesis
What does a central government do? Be specific.
Calculate the volume in mL of a 0.708 M KOH solution containing 0.098 mol of solute
_______ aid in the immune system to fight infections. A. Red blood cells B. Platelets C. Arteries D. White blood cells
How is the prime minister chosen? A. Elected by members of the House of Lords B. Appointed by the monarch C. Elected by members of the House of
Which is not an example of a symbol a word, picture, object, or opinion?
As a salesperson, you are paid $50 per week plus $2 per sale. This week you want your pay to be at least $100. What is the minimum number of sales you must make