joannleeolsen4213 joannleeolsen4213
  • 14-03-2021
  • Mathematics
contestada

Ms. Johnson bought two dozen cookies at $13.20 for her students. What is the cost for each cookie that is given to her students? *

Respuesta :

colesparks51
colesparks51 colesparks51
  • 14-03-2021
13.20 divided by 24.

That’s $.55 a cookie.
Answer Link

Otras preguntas

When you divide a whole number by a whole number( other then one), the quotient is a smaller number?
How is the Grand Canyon like a history book
what is a complex set of responses
how to write a sentence using dearth
A single tree produces about 2.6 x 10^2 lb of oxygen each year.The Amazon rainforest has about 3.9 x 10^11 trees.About how many pounds of oxygen are produced in
Simplify the expression.   5^0 A.0  B.0.5  C.1  D.50
4. In 1777, who commanded the American soldiers who captured 5,800 British soldiers under General Burgoyne at Saratoga
What is the sum of 24 and 40 as the product of their greatest common factor and another sum
How to solve 7m + 2n = 21 and 10m + 4n = -10 using substitution. Step by step please and thank you!
how were the native Americans different from the first americans?