smithjl2
smithjl2 smithjl2
  • 11-03-2021
  • Mathematics
contestada

A 2.6 L container of juice costs $3.00. How much are you paying for 1 L?

Respuesta :

JourneyM31 JourneyM31
  • 11-03-2021
You are paying approximately 1.15 dollars
Answer Link

Otras preguntas

Which verb form best completes the sentence? Yo _________ los mejores restaurantes de Guatemala. A. sé B. conocer C. saber D. conozco
How do you solve 14=9-x
Dont copy any one else please will make BRAINLEIST Review the table below. Note the exchange rates for dates in January of 2008 and 2013. You will use the infor
When apple introduced the ipod portable digital music player, the price of and demand for digital music players were high. As a result, a. Competition was not a
Why were enslaved West Africans important to South Carolina?
PLEASE HELP ME WITH THE FIRST TWO
Find 5 fun facts about 2organs
796,845,291 in word form
What is the strongest type of connective tissue?
At a party of 102 people,17 lb of potato salad is served. a. Write and solve an equation to find how many people each pound of potato salad serves. b. Write and