Seudónimo Seudónimo
  • 15-11-2016
  • Mathematics
contestada

The cost of 3 scarves is 27.75 what is the unit price

Respuesta :

gabbyz66
gabbyz66 gabbyz66
  • 15-11-2016
Okay, the answer should be $9.25 per scarf. I got this answer by dividing the 27.75 by the 3. Hopefully it works! I just done with this lesson in school, so how to do the math for unit price is still fresh in my head.
Answer Link

Otras preguntas

what is the fraction of 24/16 simplest form
Why is it important for cardiac muscle to have many mitochondria?
A question for the physicists out there:During a thunderstorm, the potential difference between the thunderclouds and the ground builds up to [tex]1.5*10^6[/tex
For a chemical reaction it is usually found that the reaction rate is faster at higher temperature. The rate increases because (a) the concentrations of reacta
f(x)= 2lxl? (graphing absolute values) I'm a little confused.
345 ft/min = ___________ ft/h
In August, the Simons water bill was $48. In September, it was15% lower. What was the Simons water bill in Septemper? I don't get it because I got 7.2. Please h
What is the Hcf of 25 and 125
how do you answer this question y = 9 - 5x                                                         -3 = x
true or false At 43, John Kennedy was the nation’s youngest elected president.