BhaddieNeedsHelp BhaddieNeedsHelp
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

25 Points!!. $1.60 for 8 oz, (cheese)
What’s the unit price?

Respuesta :

jazzywazzy1804
jazzywazzy1804 jazzywazzy1804
  • 04-03-2021
The unit price is $0.20 per ounce or $3.20 per pound.
Answer Link

Otras preguntas

Somebody Helppp please
GEOMETRY PLEASE HELP !!
Hey guys...I need help... Approximate the amount of tip for the florist by rounding the cost and the percent gratuity to the nearest ten. And, don't guess and
Wellington Recycling recycles newsprint, cardboard, and so forth, into received packaging materials. For the coming year, Wellington estimates total manufacturi
An insurance company crashed four cars of the same model at 5 miles per hour. The costs of repair for each of the four crashes were $436, $414, $451, and $207.
Missions established by the Rio Grande were successful because________ and _________. a. they were closer to New Spain, they did not have diseases b. they were
The cumulative feature of preferred stock A) limits the amount of cumulative dividends to the par value of the preferred stock. B) requires that dividends not
Say something to make someone feel good about themselves!
Why was the plague able to spread so quickly throughout Constantinople?
7) List six causes as to why historians believe the Salem Witch Trials occurred: