koltsny koltsny
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

One gallon of gas costs $3.60 and you buy m gallons. How much do you spend on gas?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2021

Answer:

3.60m

Step-by-step explanation:

Basically if 1 bought i gallon its 3.60

2= 7.2 dollars and so forth

Answer Link

Otras preguntas

To create a program with block-based code, the programmer needs to drag the blocks of code into the _____. publisher editor conscripter translator
PLEASE HELP ME WITH THIS!!!!!!!!
Write the slope-intercept form of the linear equation of a line with slope of 6 and a y-intercept of (0,-4).
Write 7 as a fraction with 3 in the denominator
Use any method to solve the following system of equations: Equation #1: 2y = x - 4 Equation #2: 4x + 3y = 5 * (2, -1) (-2, -1) (2, 1) (-2, 1) help please!!
What is the profession of putting the policies of the government into practical application?______ is the practice of putting the policies of the government int
Happy Friday everyone! Hopefully you all have a great day, and enjoy yourselves :)
Please find the value of this Rectangular Prism
b. You have a recipe that indicates to use 7 parts of sugar for every 4 parts of milk. You use 28 cups of sugar. How much milk do you need? You need cups of mil
You are at the top of the Empire State Building on the 102nd floor, which is located 373 mm above the ground, when your favorite superhero flies over the buildi