yamolina
yamolina yamolina
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

If 4 pounds of grapes cost $9.96, what is the unit price?

Respuesta :

joshnathanlee2006
joshnathanlee2006 joshnathanlee2006
  • 04-03-2021

Answer:

if you mean the unit price is per lb

2.49

Step-by-step explanation:

9.96/4

Answer Link
rachaelmaria45
rachaelmaria45 rachaelmaria45
  • 04-03-2021

Answer:

$2.49

Step-by-step explanation:

I hope ths can help!

Answer Link

Otras preguntas

pls help me ill give u 10 points!!!!!!! .....
is chlorophyll necessary for photosynthesis​
Pls help with this one question
explain about barbarian age?​
school in the heat? lighter I mean.... but I aint the color of this background
The cost of a machine is supposed todepreciate each year by 12% of its value atthe beginning of the year. If the machine isvalued at 344,000 at the beginning of
Which elements has a sumallest atomic radius. 1. Ge2. SI3. Carbon4. Sn​
Graph the compound inequality on the number line. x 3<=-4 or x>= 3​
Determine the x-and y-intercepts. -5x + 2y = 10
What was Addam's overall thesis in chapter two of Twenty Years at Hull House?