bellabellapanda70
bellabellapanda70 bellabellapanda70
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 8 kg of butter is $ 904. what will be the cost of 14 kg of butter

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2021

Answer:

$1582

Step-by-step explanation:

cost of each kg 904/8=113

cost of 14 kg 113x14=1582

the cost of 14 kg of butter is $1582

Answer Link

Otras preguntas

What is the slope of the line represented by -14y = 7x ?
One beaver can chew through a tree that is 15 cm thick and 20 minutes if it works the same paste how long will it take one beaver to cut down a Knouff trees to
Evaluate the expression in the picture. Plzzzz
Buy 20 ounces nuts puts equal amount of ounces in each of 3 bags. How many ounces nuts in each bag. Answer in whole number and a fraction
Intergenerational mobility is the status difference between generations in different families.
A bus is driving 122 mph, and stops at a red light that slows him down 22mph. How many mph is he driving??
HELP! can someone help me with this history problem pls?
Which strategies have helped reduce air pollution in Europe? adopting energy conservation practices clearing forests converting to unleaded gas developing
How does Climate, Vegetation,Natural resources have influenced settlement in Brazil?
how do I find the domain and x intercept?