amyabrown1988
amyabrown1988 amyabrown1988
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much money would you say by purchasing vanilla cupcakes a dozen pack instead of buying 12 individual cupcakes

Respuesta :

ryleighmccoy81
ryleighmccoy81 ryleighmccoy81
  • 03-03-2021

Answer:

I belive you would save at least 2 dollars because you would buy a pack instead of individual

Step-by-step explanation:

I tried bit I really have no clue what this means

Answer Link

Otras preguntas

Which technological development led to an increased demand for slaves in the United States during the early- to mid-1800s? A) the steel plow B) the cotton gin C
15. After the Iranian Revolution of 1979 brought the Ayatollah Khomeini to power, fundamentalist Islamic sharia law was infused into Iranian government policie
lei withdrew $50 from her bank account every day for a week. What was the change in her bank account in that week ?
Supply the missing reason (s) for the given proof number 14
Wilson’s New Freedom worked to improve which of the following? A. public education B. international relations C. economic policy D. social welfare
A necessary precondition for a Neolithic village to become a civilization in prehistory was the __________.
What is the sum of the positive integers k such that k/27 is greater than 2/3 and less than 8/9?
14. In modern India, the "Garden City" of _________ is known as India's "Silicon Valley." A. Kolkata B. New Delhi C. Bengaluru D. Mumbai
What is 2 3/4 multiplied by 3?
What is the slope of the line whose equation is 2y=5×+4?