AJBroderick
AJBroderick AJBroderick
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

Suzanne needs material for her school project. She buys 2.5 yards of material at $5.84 a
yard. What is the total cost of the material? Round to the nearest cent.

Respuesta :

CometPlays
CometPlays CometPlays
  • 03-03-2021

Answer:

$14.60

Step-by-step explanation:

5.84 times 2.5 = 14.6

Answer Link

Otras preguntas

FIND THE nth term of the following A =7,12,17,20B=5,9,13,17​
1. CRUEL: MALICE a) love: kind b) caring: compassion c) vengeful: hope d) hurt: happiness
Directions Imagine that you are a teacher working in an ECE center who is responsible for running an after-school program for early school age children (ages 5-
What was most likely the type of problem lead-based paint had that was solved by using paints without lead?
discuss the impact of the environmental degradation on society​
I need help on answering this question
explain, in therms of intermolecular forces, why greasy engine parts are better cleaned using petrol or kerosene as the solvent than water.
At the beginning of the year, Juan had $50 in savings and saved an additional $20 each week thereafter. Fawzia started the year with $90 and saved $10 every wee
1. What do these statements reveal about the god of Islam?
show pictures of Separate Amenities act​