doinkoinkchoink doinkoinkchoink
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

The store sells a 9 ounce jar of mustard for $1.53 and a 15 ounce for $2.55 explain whether the cost of the mustards have the same unit rate per ounce

Respuesta :

HaleyRae666
HaleyRae666 HaleyRae666
  • 02-03-2021

Answer:

same amount of money

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In 1818, Great Britain agreed to allow American settlers to settle in the ___________ Territory for ______ years.
The Alien and Sedition Acts supported the First Amendment which guarantees freedom of speech and press. True False
PLEASE HELP!!! 1. Which statement best describes the government of Canada? a. The monarch of Britain has total control over Canada. b. The Canadian parliament i
7x-2[2-(6-3x)] Can u explain to me how to do this one step by step
Verify that 1 + cot2 x = csc2 x is an identity.
Once a bill is approved by both houses of the legislature, it becomes a law when A.the president or governor vetoes the bill. B.the House and Senate agree upon
Which had the greatest influence in prompting the Second Continental Congress to declare independence?
Which elements are represented by the symbols S and Na?
I need help with 2 math questions???
PLEASE HELP Ellie’s bird feeder is shaped like a cone with a height of 25 in. and a radius of 3 in. Packages of bird seed are cylindrical and come in different