QueenDee3 QueenDee3
  • 11-11-2016
  • Mathematics
contestada

A box of 12 Popsicles costs $4.44 what is the Popsicles unit rate

Respuesta :

sneumann15 sneumann15
  • 11-11-2016
Unit rate equals $0.37
Answer Link
keebz216 keebz216
  • 11-11-2016
The Popsicle unit rate is $0.37/ Popsicle
Answer Link

Otras preguntas

MATHS HELPPPPP WHO CAN
Which of these illustrates a defense that can come at a cost? Click here to read the passage to answer the question. sensing heat nearby calling out a warning r
-2(x+3) + 6x What is the answer in distribution
Awad claims that when m is a negative integer and n is a positive integer, n-m is always negative. Is Awad's claim true or false? Explain your reasoning. If it
Find x. Pleaseee I need to pass this or I fail the class!!!!
Okay I only have enough pts for one question(I think) so I'm going to give two. Thanks if you help!!1) A circular lake has a circumference of 24 miles. To the n
PLEASE NEED HELP REALLY BAD .......!!!!!Which major political change took place in western Africa during the 1960s? O A Western African territories were coloniz
It might seem like a lot to do, but, I really need help. I need you to help me figure out, the theme is developed for the story "if" (which is below) and it wil
If Steve self-pollinates, what is the likelihood that his offspring will be green?
5TH GRADE MATH Please use a square grid to solve 4cm^2 * 1 1/4 cm^2 please send me a picture of the work im so conufsed