malfunction20
malfunction20 malfunction20
  • 15-02-2021
  • Mathematics
contestada

Chau bought 28 pounds of flour for $12.
How many dollars did he pay per pound of flour?

Respuesta :

cochranjay
cochranjay cochranjay
  • 15-02-2021

Answer:

Step-by-step explanation: 28 divided by 12 = $2.33 per pound of flour.

Answer Link

Otras preguntas

Present progressive assignment Fill in the Tu, el ella usted, nosotros and ellos ellas ustedes forms with the present progressive...Please conjugate ESTAR with
Describe where the Byzantine Empire fell within Roman territory.
X Y Whats the slope 0 0 3 1 12 4 21 7
13. You are like a ray of sunshine. * A. Simile B. Hyperbole C. Metaphor D. Personification
Everyone PLEASE I’M STUCK ON THIS QUESTION! HELP PLEASE-
If 8 people can be seated at a dinner table, how many tables are required to seat 48 people?
The combined refractory effects of the different parts of the eye form an image on the retina that is different from what your brain interprets. How does the im
Which MOLECULES are DIRECTLY involved in protein synthesis-translation? (choose 3) 1. mRNA 2. rRNA 3. tRNA 4. cytoplasm 5. sugar 6. DNA 7. Golgi Apparatus 8. a
Why is Rome winning the Punic Wars was important to western civilization? Give 2 reasons
Ewan is a nonresident of California and holds a partnership interest in a California partnership. He received a Schedule K-1 from the California partnership tha