leongresh
leongresh leongresh
  • 14-02-2021
  • Mathematics
contestada

A bag of 1.2kg of apples costs £3.66. How much do they cost per kilogram?

Respuesta :

emily5711 emily5711
  • 14-02-2021
It probs costs $3.33
Answer Link

Otras preguntas

What is called Price floor ?​
5 6/7 + z= 9 4/7 what’s z
Please what is the answer
The temperature dropped from 90° at noon to 50° by midnight. What is the percent decrease in temperature Round your answer to the nearest whole percent and incl
Which of the following subtraction problems has a difference of 197.367? Select TWO that apply. a 741.167−542.8 b 626.827−429.46 c 708.337−510.97 d 684.437−488.
everybody thought april's father was more of an eccentric poet than gifted one,and not without reason.he had four daughters and named the three elder daughters
A 20 g sample of quartz is placed in a container of water with an initial volume of 100mL. Use the chart below to determine what the final volume of water will
Are these triangles simliar yes or no
Which of the following correctly demonstrates a verb tense shift? She thinks the pet shop has colorful parrots. She thinks the pet shop have colorful parrots.
do for me the two of them