yamolina
yamolina yamolina
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Stephanie spent $46.20 on 12 gallons of gasoline. What was the price per gallon?

Respuesta :

kdramaddict4ever
kdramaddict4ever kdramaddict4ever
  • 12-02-2021

Answer: $3.85 per/gal.

Step-by-step explanation:

$46.20/ 12 =

Answer Link

Otras preguntas

what is 2( x -1/2)=3(5-2x)
art question down below
-3.98+57.6/3.6- (3/4)
Identify the factors that contributed to the weakening of northern support for reconstruction.
If the demand for a food or service increases how will prices affect supply A. Rising prices will boost supply. B. Falling prices will decrease supply C. Risi
how are the greatest common factor and the least common multiple alike and different
You are making fruit baskets using 54 apples, 36 oranges, and 73 bananas. Explain why you cannot make identical fruit baskets without leftover fruit?
PLEASE HELP PLEASE HELP
erin has a$ 20 bill with which to buy coffee. if she buys 2lb. if coffee at at $4/lb and spends the rest on gournet coffee at $8/lb how many pounds of gourmet c
It’s for nursing assistant