gv4kqbfhtb gv4kqbfhtb
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

at the end of the day, oranges at a farm market sell for $2.25 per pound and baskets cost $4.00. if serena wants to buy a basket and spend at most $22 total, how many pounds of oranges can she buy

Respuesta :

hiyapatelforschool hiyapatelforschool
  • 12-02-2021

Answer:

So if im entirely correct you said

Step-by-step explanation:

deeznutz

Answer Link

Otras preguntas

If EFG QRS, which statement is not correct
What additional piece of information is needed to show that DEF andPQR are congruent by ASA?
What do you think makes a cultural achievement important or significant?
For the above visual narration, provide its title, medium, and both its historical and practical significance.
If 7 is added to the product of 7 and 3 what is the answer
Can one person impact history? Why or why not?
What is one important thing you can learn about a secondary source by analyzing it? the full historical context of the events described the meaning of the event
Technician A says that burning of fossil fuels has increased the greenhouse gas CO 2 in the atmosphere. Technician B says that increased lumber operations have
What is a good slogan to advertise to someone visiting Earth?​
20(6x4) Can you pls help me