AnnyZeaMejia3366 AnnyZeaMejia3366
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Mrs. Johnson went to H-E-B. She bought a ham, 3 pounds of cheese and an 8-pack of tissues for $17.44. What was the unit price for the tissues?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-02-2021

2.18

17.44 ÷ 8 = 2.18

sorry if I'm wrong.

hope it helps.

Answer Link
AshBHai82
AshBHai82 AshBHai82
  • 01-03-2021

Step-by-step explanation:

The Answer Is -----

2.8

As,

17.44 ÷ 8 = 2.8

Answer Link

Otras preguntas

What is four hundred eight thousand, seventeen in expanded form ??
A Portrait of the Artist as a Young Man by James Joyce (excerpt) The Vances lived in number seven. They had a different father and mother. They were Eileen’s fa
Which verb form is used to indicate present perfect tense? verb or verb -s will verb have verb -ed have verb -ing
How does your thesis relate to your supporting evidence? (5 points) Your thesis must work to provide an opposite view point. Your thesis must contradict what yo
Any schooling that occurs after highschool can be deemed
what are 3 factors pairs of 24
Which of the choices best completes the sentence below? Jerry's _______ cooking is the best! mother's mothers' mothers's mothers
What was virginia companies plan
A garbage truck has a mass of 2100kg it starts from rest and travels 75m in 15 seconds the truck uniformly accelerates the entire time. what net force is applie
The label on the car's antifreeze container claims to protect the car between -30 degrees celsius and 130 degrees celsius. to convert celsius temperature to fah