daryanmora08
daryanmora08 daryanmora08
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

Help 100 points for best answer if you answer for the points you will get reported and no more points for u

Help 100 points for best answer if you answer for the points you will get reported and no more points for u class=

Respuesta :

BubbIes15
BubbIes15 BubbIes15
  • 11-02-2021

Answer: Multiply 1.60 by 0.10.  

1.60 · 0.10 = 0.16‬  

Subtract 0.16‬ from 1.60  

1.60 - 0.16‬ = 1.44‬

discounted apples per pound cost $1.44‬.  

calculate the total price:  

To find the total price, multiply 1.44 by 4.5  

4.5 · 1.44 = 6.48‬

4 1/2 pounds of apples would could $6.48‬  

Answer:  $6.48‬

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 11-02-2021

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Use the diagram to answer each question. 651-06-01-03-00_files/i0160000.jpg In phase E, from what direction is the sun shining?
What was 50.00 worth in 1900?
PLEASE HELP! ( will give brainliest)
An operational definition is used for a behavior so that
PLEASE HELP I WILL GIVE BRAINLIEST TO FIRST CORRECT ANSWER!!!!!
Stage Design, Theater, Scenic Design I need some help with this Stage Design work. If you can answer them I would appreciate it.
what are the similarities between the major types of unemployment?
nonpermissable replacement for a 4/9a?
Which best describes a biography? A. It is about a person’s life, written by somebody else. B. The subject of the biography and the author are the same person.
In the story of Elsa, explain why Elsa was granted United States citizenship before her parents. (Site 1)