mahimaaa
mahimaaa mahimaaa
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

It costs 3.75 for 25 fl. Oz. Of detergent or 12.60 for 90 fl. Oz. Which is the better buy?

Respuesta :

emmatrejo
emmatrejo emmatrejo
  • 11-02-2021
3.75 for 25 because its 6.66666 instead of 7.14
Answer Link
tuckangel6
tuckangel6 tuckangel6
  • 21-02-2021
12.60 for 90fl I think
Answer Link

Otras preguntas

5. if m angle 5 is 119 degrees, find m angle 16. if m angle 7 is 124 degrees, find m angle 27. if m angle 6 is 5 degress, find m angle 38. if m angle 4 is 32 de
identify the simplest method of filtering traffic
factors of 6:factors of 7:
What is the solution to the system of equations? y =1/3 x – 10 2x + y = 4 (–8, 6) (–6, 16) (6, –8) (16, –6)
one way to ensure that your title accurately reflects the content of your essay is to
ed is 7 years older than ted. eds age is also 3 over 2 times teds age. how old are ed and ted
Which artifact would best symbolize knowledge? A. A fish B. A book C. A baby D. A house
If each of four numbers is tripled, their average is multiplied by
A rocket is 1 mile above the earth in 30 seconds and 5 miles above the earth in 2.5 minutes. What is the rockets rate of change in miles per second?
what is a resource in the southwest of the us