casettape casettape
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada


7 watermelons cost $8.96. How many full watermelons can you buy for $20.

Respuesta :

shinobi1828
shinobi1828 shinobi1828
  • 04-02-2021

Answer:

If each Watermelon costs $8.96, you can buy two

Answer Link

Otras preguntas

Whats the theme of the most important night of Melanie’s life?
A factory makes candy bars and ships them in cases. • Each case contains 6 boxes of candy bars. • Each case contains a total of 144 candy bars. • Each box conta
predict what happens when regional boundaries are contested,overlapping, and/or transitional.
In 2003 the population of an African country was about 15 million people which is 1 million more than four times the population in 1950 enter in so many equatio
A saline solution contains 0.800 g of NaCl (molar mass 58.55 g/mol) in 54.6 mL of solution. Calculate the concentration of NaCl in this solution, in units of mo
Suppose PQ has P(a,b) and midpoint M(c,d). What is an expression for PM? Use the expression for PM to find an expression for PQ. PM= ________
D=ABC for A what is A​
Each expression with the appropiate property:​
Aimee buys a plant that is 22 7/8 inches tall. After a month, the plant has grown 4 2/3. What is the height of the plant after the first month
50 POINTS! Is Brainly lagging for anyone? It's kicking me off the site. A lot. It says something like 502 bad gateway. Also, I'm just putting this under math, a