javionclinton1413
javionclinton1413 javionclinton1413
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Diante has $3.75 and Rachel has $3.15 . They combine their money to buy as much ice cream as they can afford. If ice cream costs $3.68 per quart, which two numbers represent how much ice cream they can buy?

Respuesta :

s16040 s16040
  • 05-02-2021

Answer:

Step-by-step explanation:gg

Answer Link

Otras preguntas

How did the television and films increase the exposure of the US to Latin music?
"Reign of Terror" is associated with what country? A. France B. Britain C. Germany D. Italy
By the early 700s, the Islamic empires stretched from what two countries?
What tissue is specialized for the rapid diffusion of gases and nutrients across its cells?
Which of the following was not introduced to the Native Americans by European explorers? Horses and cattle, sugar cane, and iron tools Devastating diseases like
what number is bigger 5.8 tenths or 0.58
Which innovation allowed for the mass production of goods? Cotton gin Sewing machine Industrial lubricator Interchangeable parts
a car speeds up from rest to +16 m/ s in 4s. calculate the acceleration
242,628 written in word form
Why were so few violations of the Sherman Antitrust Act brought to court?