268713 268713
  • 04-02-2021
  • History
contestada

At the supermarket you can fill your own gummy bear container. A customer buys 12 oz of gummy bears for $5.40.


How much does bears cost per ounce?

Respuesta :

amayawilliams39
amayawilliams39 amayawilliams39
  • 04-02-2021

Answer:

0.45

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is x squared equals 49/121
what is 1.12 divided by 8.2
Maria put two angels together to form a straight angle. one angle measures 112. what is the measure of the other angle?
If w/x=3, what does x/w equal
Write an algebraic expression for each verbal expression. Then simplify indicating the properties used. 4 times the difference of f squared and g, increased by
What is the mass, in grams, of 28.58 mL of acetone?
In what year did the Western Roman Empire collapse? 370 CE 455 CE 476 CE 1453 CE
find the product of 27×60. then explain how you would use mental math to find the product of 27×600
Choose all that apply. In the Declaration of the Rights of Man and the Citizen, which of the following are considered to be natural rights? A)the right of women
3(5b-1)=5 solve for b 4(3y-1)=20 solve for y