pamelar88 pamelar88
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas are priced at 1.75 per pound. Write an equation that can be used to represent the cost, c, of buying b, pounds of bananas.

Respuesta :

laylarr555
laylarr555 laylarr555
  • 05-02-2021

Answer:

dh8d djsksis dismsis sisjsnaks d

Answer Link

Otras preguntas

Good morning 2 all ,What is mechanical advantage write its formula. Have a good day thank you ✌​
Completez avec verbe etre: Tes chaises ________ cassees
460N of force is exerted on an object with a surface area of 2,5m.How much pressure is felt by the object?​
Below is the structure of what should be the peptide Thr-Glu-Arg-Met. However, one of these residues has been drawn incorrectly. Identify this residue Thr Glu A
Drag each factor to the correct location on the image. If p(1) = 3, p(-4) = 8, p(5) = 0, p(7) = 9, p(-10) = 1, and p(-12) = 0, P(x).
what does this excerpt tell us most about the cat?​
plz help, will mark brainliest!
Evaluate ab+bc+ca . If a²+b²+c²=50 and a+b+c=12​
difference between mandala and Patta paintings​
13. Show the bond polarity and dipole moment (s) in the following bonds and molecules. Is it polar or nonpolar? CO