smchavez8248 smchavez8248
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas sell for $0.98 per pound. How much will 4 pounds of bananas cost?

Respuesta :

khadeejahpatel018
khadeejahpatel018 khadeejahpatel018
  • 04-02-2021
Answer is £3.92
U just time 98 times 4
Answer Link
SizedSea18 SizedSea18
  • 04-02-2021

Answer:

$ 3.92

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

help me please with this
what is an equivalent fraction for 18/81
three friends want to drive to the park. park A is 3.4 miles from Jamie's house. park B is 15/8 miles from Jamie's house. which park is closer to Jamie's house
three friends want to drive to the park. park A is 3.4 miles from Jamie's house. park B is 15/8 miles from Jamie's house. which park is closer to Jamie's house
Which of the following is NOT soluble in water? A) NaCl B) KBr C) CH3CH2OH D) HCl E) C6H6 and how do i know?
6 1/4 % written in decimal form please
When doing flexibility exercises: Tension should be felt There should be no discomfort Discomfort should be mild When mild discomfort is reached, the stretch i
Anything called money will be large and heavy easy to create scarce backed by gold
Round 2.372 to the nearest tenth
Which sentence has a pronoun with an unclear, missing, or confusing antecedent? A. Emily was tired, so she went upstairs to lie down in bed. B. Grandma found a