skylarksky1234
skylarksky1234 skylarksky1234
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

I need some help and can you please show your work? Thank you have a good day

I need some help and can you please show your work Thank you have a good day class=

Respuesta :

yusraahussain05 yusraahussain05
  • 04-02-2021
$1.75

If 4 lemons altogether cost $7, you want to divide the price by 4 to find the price for one single lemon.

7/4 = $1.75

Now if you buy 4 lemons that cost $1.75, your total will add up to $7
Answer Link

Otras preguntas

A passenger on a boat moving at 1.70 m/s on a still lake walks up a flight of stairs at a speed of 0.60 m/s , as shown in the figure . The stairs are angled at
What is two thirds minus six thirds
How is the numeral 35.012 written in words and why
A child is standing across the street from his apartment . His mother is on their balcony . The angle of elevation between the child's eyes and his mothers eyes
What three islands are located off the East African coast
What is two thirds minus six thirds
What is Sir Francis Drake hardships
If the speed of an object is tripled, its kinetic energy will be
.is a pot holder a conductor or a insulator
How many minutes are in 36 hours?