nerdygurl42 nerdygurl42
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

Three apples weigh about a pound. About how much would one apple cost? (Round to the nearest cent.)

Respuesta :

morgoth2099
morgoth2099 morgoth2099
  • 02-11-2016
1.20 average american dollars
Answer Link

Otras preguntas

What was one main result of the completion of the transcontinental railroad?
How would knowing the difference between race and ethnicity help you in the medical field attend to the needs of your clients/patients?
In this excerpt from act V of Shakespeare's Romeo and Juliet, Romeo encounters Paris when he enters Juliet’s grave. Paris challenges him to a duel, but Romeo pl
fill in the blanks to identify ways of speeding up chemical reactions
why did only half of the school- aged children attend school during the war
A rectangular floor is 12 ft wide and 18 ft long. How much will it cost to carpet the floor if the carpet costs $1.39 per square foot? Pls help
Write a quadratic equation in factored form to model the given problem. Be sure to write the entire equation. The height of a triangle is 4 more than the base,
what is y-5=x in slope intercept form
How are polar and rectangular planes related?
The profit a company earns every month depends of the amount of product sold, p, for $855 each and the amount spent in rent, utilities and other expenses, which