elipont713 elipont713
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alfonso has a $10 bill. At the grocery store, he buys a loaf of whole wheat bread for $1.99 and 9 bananas. He gets $5.13 in change. What is the price of one banana?

Respuesta :

bre9z
bre9z bre9z
  • 03-02-2021

Answer:

32 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

One half minus one fifth Fifth grade math
How does the organization of the second paragraph of "Self-Reliance" contribute to Emerson’s purpose?
Lobbyists would be LEAST likely to target A) municipal courts. B) state legislatures. C) the House of Representatives. D) the National Rifle Association.
Who built forts on land claimed by Virginia, prompting the first battles of the French and Indian War?
How many lawns go in to 15 and 92
Protein is essential to the overall health of the body because it A. gives the body collagen, which protects the organs. B. sustains life and keeps body sy
The benefit of fusion is that it:
Which of the following groups was MOST neglected by the Progressive movement?
The “cracked canvas of asphalt” is an example of a writer's use of A. complex meter. B. elevated vocabulary. C. figurative language. D. stream of conscious
Lee puts 10 pears into each of two bowl. how many pears are there in all?