jakedria jakedria
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

if 31/2 pounds of bananas cost 1.96 , how much would one pound cost ?

Respuesta :

BigDef113
BigDef113 BigDef113
  • 01-11-2016
they would cost $3.25
Answer Link
notarobot
notarobot notarobot
  • 01-11-2016
3.5/1.96 = 1/x
1.785 = 1/x
~$0.56
Answer Link

Otras preguntas

In a major key, the minor diatonic triads are? A. Mediant, Dominant, and Submediant B. Submediant, Dominant, and Tonic C. Supertonic, Submediant, and Dominant D
What will happen if water at 50 degree is cooled to -10 degree?
A Álvaro ______ duelen las piernas. A.)me B.)te C.)le D.)les
Help plz I really don't get it
Gay - Lussacs Law Question. A gas has a pressure of 699 mmHg at 40°C. What is the temperature at standard pressure?
"The whole house was constantly in a state of inundation, under the discipline of mops and brooms and scrubbing brushes; and the good housewives of those days w
surface area & volumeNeed some help please
Which instrument would you use to measure the weight of an object?
what is the surface of a cube with Edge length equals 3.2 meters
How did Native Americans impact on the railroad industry?